سه شنبه , ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
خانه / متفرقه / آسمان تهران را دوست دارم!!!

آسمان تهران را دوست دارم!!!

مطلب امروز را از کتابخانه دانشگاه مینویسم.
فرصتی است که می توانم کمی آزادانه فکر کنم.
برای نوشتن چند مطلب عناوینی انتخاب کردم که به زودی در مورد آنها خواهم نوشت.
بسیاری معتقدند که مالزی زیباست… مشاهدات من نشان میدهید زیبایی های مالزی بیشتر جنبه طبیعی داشته و دیگران نیز بر پایه همین زیبایی های طبیعی احساس خوشحالی میکنند… به بررسی علت از نگاه خودم می پردازم…
چرا فکر میکنیم مالزی از ایران زیباتر است؟ ۱- چون ما تا به حال اینقدر جنگل یکجا ندیدیم… ۲- آسمان آبی با ابرهای زیبا کمتر در کلانشهرهای ایران نمایان می شوند… ۳- دریاچه های طبیعی که در همه جای کشور مالزی دیده می شوند.

حال چند سوال و نظرات ویژه من!!!
آیا تا به حال به غرب ایران سفر کرده اید؟ به تبریز و ارومیه – لرستان و کردستان
اگر در مالزی انبوه جنگلها را شاهد هستیم در غرب ایران مراتع و دشتهای بسیار وسیع و بکری را شاهد خواهیم بود که بی نظیر است. کافی است از ارومیه به سمت مرز “سرو” حرکت کنید تا شاهد گفته ها باشید.
عده ای معتقدند آسمان مالزی زیباست… مقایسه ای داشته باشیم آسمان مالزی را با آسمان تهران!!!… در مالزی ۱۲ ساعت روز است و ۱۲ ساعت شب… ۱۲ ساعت روز که آسمان آبی و صاف است و در بعد از ظهر ابرهای زیبا در پهنه وسیع آسمان حرکات نمایشی فوق العاده… در تهران در فصول مختلف ساعات روز و شب تغییر خواهد کرد… در اکثر موارد آسمان روز کدر، دود آلود، و در برخی از روزها شاهد آسمان زیبا (بخصوص در بهار و تابستان) و با وسعت بسیار کم خواهیم بود… اما در شب هنگام، آسمان تهران همه زیبایی را که در روز مخفی نموده بود را به معرض نمایش میگذارد و شاهد یکی از زیباترین آسمانهای شب دنیا خواهیم بود. درست است که باز بعلت دود آلود بودن و نیز آلودگی نوری، زیبایی نمایشی شب بسیار کمتر از میزان واقعی است اما وقتی به مالزی میاید تفاوت را احساس می کنید… مالزی، کشوری که اغلب شب ها ابر آلود و آسمان خاکستری است و جایی برای طنازی ستارگان زیبا نیست و گهگاهی هاله ای از چراغ آسمان شب پیدا می شود… این وضعیت ابرآلودگی تا نزدیک صبح ادامه داشته که در آن موقع بعلت شروع صبح ستارگان به ندرت دیده میشوند…
و دریاچه های طبیعی… دریاچه هایی که شاید برای یک توریست زیبا هستند و برای مالزی نشینان عامل خطر… خطر از وجود پشه دنگی…
و امروز معتقدم، مالزی زیباست، اگر زیبایی ها کشورمان ایران را ندیده باشیم و هنگامی که مالزی را می بینیم، ایران را زیباتر خواهیم یافت.

همچنین بررسی کنید

مرکز آپلود عکس ویو

اینجا یک مرکز آپلود عکس هست. اگر وبلاگ دارید ولی فضایی برای آپلود عکس های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.